Biztos sokan ismerik a Monopoly c. társasjátékot. Ez egy régi területfoglalós játék, melynek lényege, hogy minden ellenfél országát le kell nyomni. Tulajdonképpen ezt a játékot játsszák "hatalmasék" is mióta az eszüket tudják, azonban az egyes területek elfoglalása, és az ottani humán és nyersanyag erőforrás feletti rendelkezésen túl kell lennie még valami plusznak, amiért küzdeni érdemes (nekik). Miből gondolom ezt? Csak abból, hogy nem összevissza, ad hoc módon, hanem konkrét célok mentén mennek neki hatalmasék egy-egy területnek, szépen felépített stratégiai ív mentén. A minapi napiszeres eszmecseréből kiindulva, és azt összefoglalva akár egy ilyen változat is elképzelhető arra, ami most folyik a világban:
A területfoglalós játék a piramisok katonai célú birtoklásáért megy?
Ennek az elsőre bizonyára furcsának tűnő kijelentésnek szerintem van alapja. A piramisokkal foglalkozó irodalom egy könyvtárat is meg tudna tölteni, de mivel ebben a felgyorsult világban nincs idő ennyi mindent elolvasni, ezért első körben nézzük meg ezt a szűk egy órás kisfilmet (köszönet érte Lujzának):
HIHETETLEN - ŐSI PIRAMISOK ÜZENETE (2013.12.06.)
Függetlenül attól, hogy mennyire szimpatikusak a filmben megszólalók, azért egy logikusan gondolkodó embernek az mindenképpen le kell jöjjön az eszmecseréből, hogy a piramisokkal kapcsolatos hivatalos álláspont ezer sebből vérzik, az alternatív elméletek viszont annyira vadak és szerteágazóak, hogy nehéz bennük kiigazodni. Van azonban néhány kiinduló támpont amin el lehet indulni ebben a labirintusban, melynek megértéséhez természetesen nem részleteiben, hanem "felülről" kell vizsgálni a problematikát:
1. A piramisok építésének kora egy nagyon fontos kérdés - ami számos vitát generál a kutatók között - , de abból a szempontból mégis csak elhanyagolandó, hogy teljesen mindegy, hogy 5000, vagy 50.000 éve épültek, semmiképpen nem lehetett megvalósítani őket a kor - általunk ismert, nekünk betanított! - technikai fejlettségi szintjével.
2. A piramisok építési technikáján, vagy építésük korán, vagy elnevezésükön (melyik fáraóhoz kötik, kik építették, stb.) túl a legfontosabb kérdés mégis csak a miért. A funkció. Ez az amibe beletörik a hivatalos irányzat bicskája, az alternatív irányzatok meg túlságosan csapongnak - mert nem tehetnek mást. Tehát a legfontosabb kérdés a piramisokkal kapcsolatban az, hogy miért épült több száz (vagy ezer) piramis az ókorban (vagy a történelem előtti időkben), a Föld bolygó minden földrészén? A mai embernek ugyan elég nehéz megérteni az ókori emberek gondolkodásmódját, no de azért a "temetkezési-hely elmélet" igencsak sántít, figyelembe véve a csillagászati, matematikai, technológiai pontosságot és összefüggéseket, valamint a hasonlóságot az egymástól (elvileg) teljesen elszigetelt, másik kontinensen lévő építmények között. A véletlenszerűség kizárva, temetkezési helynek meg túl pazar (ráadásul nem is találtak bennük múmiákat...).
3. Ezt ugyan nem említik a filmben, de mégiscsak hozzátartozik a megértéshez: annak kérdése, hogy van-e célja, használható funkciója ma is a piramisoknak? Ehhez a ponthoz először is azt kell belátni, hogy a hatalmon lévő elit előszeretettel használja a piramis jelképét, akár ha belegondolunk az egy dollároson lévőre, vagy a szabadkőművesek piramis-szervezet felépítésére, vagy a médiát uraló all seeing eye szimbólumra, melynek eredete szintén az ókori Egyiptomban keresendő (Hórusz-szeme).
Egy korábbi írásomban Ö.T. mesterrel közösen boncolgattuk ezt a hatalmi játékot, és arra lyukadtunk, hogy a szereplők eredete Egyiptomban keresendő. Legalábbis onnan indulhatott útjára ez a világfoglalósdi csapat, melynek útja végigvezetett a Római Birodalmon, A Brit Birodalmon, stb. és eljutott a mai USA-EU féle kisszövetkezetig. A területfoglalósdi játék hasonlóságai, eszköztárai a birodalmak elnevezésétől függetlenül sok tekintetben tettenérhetők. Oszd meg és uralkodj. Elit vérvonalak évezredes íve. Kenyeret és cirkuszt a népnek (aréna, gladiátorok, stadionépítés, foci-vb, stb.) - és addig se foglalkozik a hatalmon lévők ügyeivel.
Ez a háttérhatalom, miután kiépítette a nyugati félteke feletti uralmát valószínűleg rájött, hogy az összeharácsolt arannyal, és egyéb emberi és más erőforrásokkal ugyan kihúzta idáig, de a bolygó feletti totális kontrollhoz szüksége lehet még valami pluszra. No és mi lehet ez? Szerintem nem más, mint a piramisok birtoklása. Hogy miért? Mert a piramisok különleges építmények, mind energetikailag, mind fizikailag. Egyes források szerint a belsejük egy adott fókuszpontján szellemi beavatásokat tartottak, azaz olyan rezgés-szintemelkedést lehetett ott elérni, ami az embert kiemelte az ösztönlény sorból, és öntudatára ébred, kinyílt az Univerzum, és még ki tudja mivé alakult az, aki bement oda. És valószínűleg - mind minden eszközt - ezt is lehet jó és kevésbé jó dolgokra használni. Továbbmenve erős a gyanú, hogy a piramis nem csak beavatásra szolgált, hanem több funkciós, például energiatermelő egység, kommunikációs építmény, transzformációs központ, vagy éppenséggel tömeg-tudatbefolyásoló eszköz.
No és akkor itt érkeztünk el a fent említett célhoz: szerintem egyáltalán nem véletlen az, hogy a nyugati háttérelit ezekben a korszakváltó végidőkben mindent megtesz annak érdekében, hogy ezeket a piramis építményeket elfoglalja. Valószínűleg rájöttek, hogy nem elég a szimbolika, hanem csak ezen építmények birtokában tudja folytatni a beteges világuralmi játékát. Teljes mértékben ideköthető, és így tehát nem véletlenül történt az Iraki invázió, a Boszniai kavarás (a Visoko-i piramisért), az Egyiptomi puccs, vagy az éppen most aktuális Krím-i helyzet. Hogy miért lett ilyen fontos Krím? Talán ezért?
PYRAMIDS IN KRIM "CRIMEA PYRAMID"
Egyes geopolitikai elemzők szerint a nyugati világelit egyik legfontosabb célja: Kína.
Kínához az út Iránon keresztül vezet (Irán Kína legnagyobb kőolajszállítója). Iránba pedig Irak, Afganisztán, és Pakisztán elfoglalása után lehet csak "bemenni". Ezt a stratégiát látjuk az elmúlt évtizedekben megvalósulni. Bár nagyon úgy tűnik, hogy az illetékesek kénytelenek voltak alternatív útvonalat keresni, és így jutottak el az ukrán-orosz frontvonalig. És hogy miért éppen Kína? Csak nem azért, mert Kínában épült a legtöbb piramis?
A kínai
piramisok száma meghaladja a 200-at. A legnagyobb piramis nagyjából 2x nagyobb,
mint a Gízában található Nagy Piramis. 1912-ben egy amerikai kereskedő, Fred
Meyer Schroder, megkérdezett egy Buddhista szerzetest, aki a környéken vezette
őt, hogy mit tud róluk. Nos, azt mondta neki, hogy az 5000 éves kolostori
iratok nemcsak hogy megemlítik a kínai piramisok létét, de azt is írják, hogy
már 5000 évvel ezelőtt is ősöregnek számítottak. A
kínaiak a piramisokat valamiért szándékosan próbálják eltüntetni, például úgy,
hogy beültetik fákkal. Régebben, még a második világháború idején is a korabeli
beszámolók szerint még fel lehetett fedezni itt-ott kőlapokat, amik valaha a
piramisok burkolatát képezték
És vajon Kína miért nyomult olyan erőszakosan az Ujgur tartományban? Csak nem a piramisok birtoklása került veszélybe a - szkíta leszármazott - ujgur függetlenedési törekvésekkor? És vajon nekünk magyaroknak van közünk a piramisokhoz? A Pilisben található Rám-hegy vajon fontos a világelitnek?
Magyarország vajon a világelit hálójában van mintegy ötszáz éve? Költői a kérdés. Vajon fontos a magyarok szellemi "börtönben" tartása? Vajon fontos, hogy mindig a világelithez lojális, megbízható elemek uralják ezt a területet valamint a szkíta utódokat (indiánok, skótok, kelták, magyarok, stb.)? Vajon mi az ott a háttérben a Képes Krónika koronázási képein?
A jelenlegi
"írott" történelmünk a legutolsó kisjégkorig vezethető csak vissza
(i.e 12000), ott van a mostani és az
előző korok közötti választóvonal. A nem indo-europai kultúrák eredete
- mint a magyaroké, és a foltokban fennmaradt ősnépeké - ezen választóvonal
mögé nyúlnak. Ilyen kultúra a sumer, és a Tárim-medencében kialakultak is. Ezek nyomai láthatóak az Indus-völgyében, a prekolumiánus Amerikában, és a
Kárpát-medencében is. Az ősnépek leszármazott nemzetei örökítették át a tudást,
ami tőlük tellett. De az is elképzelhető, hogy létezett egy olyan tudást
átadó, tanító csoport mely körbejárta a bolygót, és minden arra érdemes helyen
elszórta a "magokat". A mag népe…
Szóval bármenyire is szeretnék elhitetni velünk, de ez az
igazság: nem a jelenlegi az első civilizáció a Földön. Sőt még akár az is
kiderülhet, hogy ez a jelenlegi civilizációnk immár a negyedik, vagy az ötödik
a Földön. Csak érdekességképpen
említsünk meg néhányat az „elvarratlan szálak”, „árulkodó nyomok” közül, melyek
sehogyan sem illenek a nekünk felállított történelmi képbe:
- Víz alatti város fekszik a Japán Okinawa
sziget mellett.
- Szudáni piramisok legalább tízezer
évesek, lehet, hogy idősebbek mint az egyiptomi testvéreik.
- A Google Earth
segítségével felfedezett (Kínai) Ujgur piramisok több tízezer évesek
- A boszniai piramisok korát 17.000-35.000
évesre teszik! (s meddig engedik majd vajon kutatni?)
Nem mellesleg a szkíta-hun
királyi temetkezési szokások egyik alapja a kurgánok (mesterséges dombok)
hunhalmok, kunhalmok építése volt, ilyen dombokkal tele van Ázsia, de az Alföld
is. És vajon miért nem lehet kutatni a kínai-ujgur piramisokat? Csak nem
kiderülne, hogy a kínaiak is egy teljesen kiépült kultúrára telepedtek rá úgy
5000 éve?
Kína idegen lelkületű, évezreden át a világtól
mesterségesen elzárkózott, találmányait (papír-, porcelán- és selyemgyártás)
fejvesztés terhe mellett görcsösen titkoló nemzet. Bár néhány újabb felfedezés
azt sugallja, hogy ezek nem is a sajátjuk, inkább eltulajdonított találmányok.
Van valami nem 100% ebben a belterjességben. Mai
– az ujgurokkal és a tibetiekkel szemben tanusított – fellépésük sem lehet
újkeletű motiváció – sőt, sokkal inkább emlékeztet Amerika és Izrael őslakosság
iránti "emberséges" módszereihez. Testvérnépünk kiszolgáltatottságát
látva akár magunkat is odaképzelhetjük: gyilkos dózerelése a népnek (várandósok
kényszerabortusza, lánygyerekek ismeretlen helyre hurcolása, férfiak megölése)
a hazájuk elrablása az ásványkincsek elbitorlásáért. Azonos a receptjük. A
Tibetben elkövetett szellemi hagyaték pusztítása, rombolás és öldöklés valami
sátáni vehemenciával pedig már egészen elképesztő... Az ujgur agyagpiramisok elvileg 5000 évesek...
Mint annyi más "ELSŐ" monumentális dolog, Stonehenge, Szakkara,
menhírek, stb. VALAMI UTÁN voltak ezek ÚJRA "ELSŐK"... S valószínűleg
nem a kínaiak építették őket, mint ahogy angolok sem Stonehedge-t és társait, illetve az "egyiptomiak" sem a Gízai-t.
Furcsa ez a folyton megjelenő 5000 éves távlat, mint egy korlát, vagy egy fal…
mintha a kutatóink nem mernének régebbre ásni! A Stonehenge környékét is kurgánok, földpiramisok
övezik! A British múzeum egyik
legnagyobb szenzációja az egyik kurgánból előkerült szkíta női mellvért,
szinaranyból készitve…
A
piramisok formája
A hivatalos „tudomány” igen kínosan
ügyel arra, hogy ne kelljen átfogó magyarázattal előállni a Föld-bolygó majdnem
összes kontinensén található piramisok keletkezéséről, csillagászati és egyéb összefüggéseiről.
Hogyan lehetséges az, hogy egymástól nagyon messze lévő területeken, egymástól
teljesen eltérő kultúrákban ugyanaz az építészeti forma jelenjen meg,
ugyanazokkal az arányokkal, és legtöbb esetben csillagászati összefüggésekkel?
Nehezen hihető, hogy mondjuk egy egyiptomi fáraó főépítésze fogta magát,
elutazott Közép-Amerikába átadni a tudását, majd átruccant Japán partjaira
okítani, majd átutazta Kínát, beállt építésvezetőnek az ujguroknál, megaludt
egyet Boszniában, stb., stb., és mindenhol lefénymásoltatta a piramis építés
terveit! :)
A
szinte minden földrészen megtalálható piramis építmények alakján is érdemes elgondolkodnunk egy pillanatra. Az ember,
technikai-építészeti történelme során általában az egyik legalapvetőbb
viselkedésformát követi, utánoz.
Csak nézzük meg: az áramvonalas hajók formája a halakéhoz hasonló, a repülőink
a madarak formáját utánozzák, a korai földházak inkább hasonlítottak egy róka
üregéhez, a toronyházaink akárcsak a termeszvárak nőnek az ég felé, a
panelházak mintha a méhkaptárról lettek volna mintázva, stb., stb.. Ez az
utánzási viselkedés természetes és alapvető dolog, próbáljuk leutánozni a
teremtett világ csodáit és jól működő rendszereit. No de mi a helyzet a
piramisokkal? Ilyen alakzatok
egyáltalán nem találhatóak a bolygónk viszonylag zárt és állandó környezeti
rendszerében. Mintha ezek a formák ötlete „kívülről” érkezett volna.
Ráadásul ez a forma szinte minden földrészre eljutott, pedig akkoriban elvileg
még nem léteztek kontinensek közötti repülőgépjáratok. Vagy még is?
A piramisépítések kora is érdekes. Egy idő után már az
ember nem épített ilyeneket. Miért? Ugyan van egy-két „őrült” (?) kortárs
építész, akik piramis formájú üvegpalotákat építenek (Louvre), de alapvetően
néhány ezer év óta nem divat ez a forma, pedig konzerváló képességéről, és
egyéb speciális tulajdonságairól egyre többet hallani. Vajon a Föld bolygón
honos ember elfelejtette ezt a régi tudást, vagy igazából sosem volt az övé?
És most nézzünk meg néhány fényképet a
Földbolygó szinte minden földrészét megtalálható piramis alakú építményekből! A
képek nézegetése közben – fantáziánk segítségével – érdemes egy kicsit elmerülni
a múltban, és azon filózni, hogy vajon azok, akik ezeket a csodálatos, egyelőre
megfejtetlen tudású és funkciójú építményeket építették, fejletlenebb szinten álltak-e
a mai embernél? És a legfontosabb: kapcsolatban álltak-e egymással, és a ma élő emberekkel?
Lehetne még folytatni a végtelenségig, a majákkal, és az egyéb ősi civilizációk tudásával, de azt hiszem a lényeg az, hogy kurvára el akarnak hallgatni valamit, amit ők tudnak, nekünk viszont nem szabad tudni. A területfoglalósdi most úgy tűnik Ukrajnában folytatódik. Természetesen az én ismereteim kevesek a Teljes Kép megértéséhez, így nem vagyok alkalmas egy mindent átfogó értelmezéshez, ezért nem is folytatom tovább. Folytassátok Ti. :)
Ide kapcsolható akár:
A Kalotaszegi piramishegy